ABL-24.000MHZ-S-R30-B4
Manufacturer Part Number:
ABL-24.000MHZ-S-R30-B4
Manufacturer/Brand:
Abracon
Part of Description:
CRYSTAL 24.0000MHZ SERIES T/H
Stock Condition:
1,000
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30 Ohms
Frequency :
24 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.138" (3.50mm)
Load Capacitance :
Series
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
HC-49/US
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)