21458-24-2-0500-0102-1-TS
Manufacturer Part Number:
21458-24-2-0500-0102-1-TS
Manufacturer/Brand:
CnC Tech
Part of Description:
CABLE 2COND 24AWG BLK/WHITE 500'
Stock Condition:
8
Manufacturer :
CnC Tech
Product Category :
Multiple Conductor Cables
Cable Type :
Multi-Conductor
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
11/0.0063"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.114" (2.90mm)
Jacket (Insulation) Material :
Polyphenylene Ether (PPE)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0150" (0.381mm)
Jacket Color :
Black, White
Length :
500.0' (152.4m)
Number of Conductors :
2
Operating Temperature :
-10°C ~ 80°C
Product Status :
Active
Ratings :
UL Style 21458
Shield Type :
Usage :
Voltage :
300 V
Wire Gauge :
24 AWG