0805J200P500DQT
Manufacturer Part Number:
0805J200P500DQT
Part of Description:
CAP CER 0.5PF 200V C0G/NP0 0805
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.5 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max) :
0.051" (1.30mm)
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
200V