SXT14420DB16-14.31818M
Manufacturer Part Number:
SXT14420DB16-14.31818M
Part of Description:
CRYSTAL 14.31818M 20PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
14.31818 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.146" (3.70mm)
Load Capacitance :
20pF
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Package / Case :
4-SOJ, 9.50mm pitch
Size / Dimension :
0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)