0805J2000681KFT
Manufacturer Part Number:
0805J2000681KFT
Part of Description:
CAP CER 680PF 200V C0G/NP0 0805
Applications :
High Reliability
Capacitance :
680 pF
Failure Rate :
Features :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.051" (1.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
200V