0805J2001P70CQT
Manufacturer Part Number:
0805J2001P70CQT
Part of Description:
CAP CER 1.7PF 200V C0G/NP0 0805
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
1.7 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0 (1B)
Thickness (Max) :
0.051" (1.30mm)
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
200V