21458-26-2-0500-0104-1-TS
- Manufacturer Part Number:
- 21458-26-2-0500-0104-1-TS
- Part of Description:
- CABLE 2COND 26AWG BLK/RED 500'
- Stock Condition:
- 42
- Conductor Strand :
- 7/0.0063"
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.102" (2.59mm)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.0150" (0.381mm)
- Jacket Color :
- Black, Red
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 80°C
- Voltage :
- 300 V
- Wire Gauge :
- 26 AWG