CC0805CRNPO0BN1R6
Manufacturer Part Number:
CC0805CRNPO0BN1R6
Part of Description:
CAP CER 1.6PF 100V C0G/NP0 0805
Capacitance :
1.6 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max) :
0.028" (0.70mm)
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
100V