MJ06-120MSP-A5-F
Manufacturer Part Number:
MJ06-120MSP-A5-F
Manufacturer/Brand:
JAE Electronics
Part of Description:
CONN HDR 120POS 1.80MM PRESS-FIT
Manufacturer :
JAE Electronics
Product Category :
Hard Metric, Standard
Connector Style :
Connector Type :
Header, Male Pins
Connector Usage :
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
120
Number of Positions Loaded :
All
Number of Rows :
6
Pitch :
0.071" (1.80mm)