PCN21B-125SAB-2PF-G
Manufacturer Part Number:
PCN21B-125SAB-2PF-G
Manufacturer/Brand:
Hirose
Part of Description:
CONN RECEPT 125POS 2MM PRESS-FIT
Manufacturer :
Hirose
Product Category :
Hard Metric, Standard
Connector Style :
AB 25
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Connector Usage :
CompactPCI
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
31.5µin (0.80µm)
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Number of Positions :
125
Number of Positions Loaded :
All
Number of Rows :
5
Pitch :
0.079" (2.00mm)