RL1131-0.50-9/9/9-0
Manufacturer Part Number:
RL1131-0.50-9/9/9-0
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Part of Description:
CABLE 3COND BLACK SHLD METER
Stock Condition:
1,918
Manufacturer :
Product Category :
Multiple Conductor Cables
Cable Type :
Multi-Conductor
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/0.0071"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.177" (4.50mm)
Jacket (Insulation) Material :
Polymer
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0080" (0.203mm)
Jacket Color :
Black
Length :
Enter Number of Meters in Order Quantity
Number of Conductors :
3
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Product Status :
Active
Ratings :
Shield Type :
Braid
Usage :
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
0.50mm²