TDL106M025S1C-F
Manufacturer Part Number:
TDL106M025S1C-F
Part of Description:
CAP TANT 10UF 20% 25V RADIAL
Capacitance :
10 µF
Height - Seated (Max) :
0.360" (9.14mm)
Lead Spacing :
0.100" (2.54mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.260" Dia (6.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V