TDC105M050NSE-F
Manufacturer Part Number:
TDC105M050NSE-F
Part of Description:
CAP TANT 1UF 20% 50V RADIAL
Capacitance :
1 µF
Height - Seated (Max) :
0.350" (8.89mm)
Lead Spacing :
0.125" (3.18mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.175" Dia (4.45mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V