TDC105K050WSE-F
Manufacturer Part Number:
TDC105K050WSE-F
Part of Description:
CAP TANT 1UF 10% 50V RADIAL
Capacitance :
1 µF
Height - Seated (Max) :
0.350" (8.89mm)
Lead Spacing :
0.250" (6.35mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.175" Dia (4.45mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V