CB1.13-IPX-SARMGT-8IN
Manufacturer Part Number:
CB1.13-IPX-SARMGT-8IN
Part of Description:
I-PEX MHF1 - RP-SMA PLUG 8"
1st Connector :
RP-SMA Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Panel Mount
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
IPEX MHF1 Plug, Right Angle
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
1.13mm OD Coaxial Cable
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
8.000" (203.20mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Overall Impedance :
50 Ohms