CB1.17LL-2IPX4L-1.5IN
Manufacturer Part Number:
CB1.17LL-2IPX4L-1.5IN
Part of Description:
I-PEX MHF4L - I-PEX MHF4L 1.5"
1st Connector :
IPEX MHF4L Plug, Right Angle
2nd Connector :
IPEX MHF4L Plug, Right Angle
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
1.17mm OD LL Coaxial Cable
Color :
Gray
Connector Impedance :
Features :
Low Loss Shielded
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
1.500" (38.10mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Overall Impedance :
50 Ohms