CB1.13-IPX-SALRF3GT-6IN
Manufacturer Part Number:
CB1.13-IPX-SALRF3GT-6IN
Part of Description:
I-PEX MHF1 - RP-SMA RA JACK 6"
1st Connector :
RP-SMA Jack, Right Angle
1st Connector Mounting Feature :
Bulkhead - Front Side Nut
1st Connector Mounting Type :
Panel Mount
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
IPEX MHF1 Plug, Right Angle
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
1.13mm OD Coaxial Cable
Length :
6.000" (152.40mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Overall Impedance :
50 Ohms