CB1.37-IPX4LLK-SAFGT-10IN
Manufacturer Part Number:
CB1.37-IPX4LLK-SAFGT-10IN
Part of Description:
I-PEX MHF4L LK - SMA JACK 10"
1st Connector :
SMA Jack
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Panel Mount
2nd Connector :
IPEX MHF4L LK (Locking) Plug, Right Angle
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
1.37mm OD Coaxial Cable
Color :
Black
Connector Impedance :
Features :
Shielded
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
10.000" (254.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Overall Impedance :
50 Ohms