CB1.13-IPX4L-SAFGT-4IN
Manufacturer Part Number:
CB1.13-IPX4L-SAFGT-4IN
Part of Description:
I-PEX MHF4L - SMA JACK 4"
1st Connector :
SMA Jack
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Panel Mount
2nd Connector :
IPEX MHF4L Plug, Right Angle
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
1.13mm OD Coaxial Cable
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
4.000" (101.60mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Overall Impedance :
50 Ohms