CB1.13-2IPX-5.5IN-6O
Manufacturer Part Number:
CB1.13-2IPX-5.5IN-6O
Part of Description:
I-PEX MHF1 - I-PEX MHF1 5.5"
1st Connector :
IPEX MHF1 Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector :
IPEX MHF1 Plug, Right Angle
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
1.13mm OD Coaxial Cable
Features :
Opposite Orientation, Shielded
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
5.500" (139.70mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Overall Impedance :
50 Ohms