CBG-IPXLK-MCMGT-10IN
Manufacturer Part Number:
CBG-IPXLK-MCMGT-10IN
Manufacturer/Brand:
Lighthorse Technologies Inc.
Part of Description:
I-PEX MHF1 LK- MMCX STR PLUG 10"
Stock Condition:
200
Manufacturer :
Lighthorse Technologies Inc.
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
MMCX Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Panel Mount
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
IPEX MHF1 LK (Locking) Plug, Right Angle
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
2nd Contact Gender :
Female
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
RG-178
Color :
Brown
Connector Impedance :
Features :
Shielded
Frequency - Max :
Ingress Protection :
Length :
10.000" (254.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Overall Impedance :
50 Ohms