CB1.13-2IPX4L-5.5IN
Manufacturer Part Number:
CB1.13-2IPX4L-5.5IN
Manufacturer/Brand:
Lighthorse Technologies Inc.
Part of Description:
I-PEX MHF4L - I-PEX MHF4L 5.5"
Stock Condition:
200
Manufacturer :
Lighthorse Technologies Inc.
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
IPEX MHF4L Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
IPEX MHF4L Plug, Right Angle
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
2nd Contact Gender :
Female
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
1.13mm OD Coaxial Cable
Color :
Black
Connector Impedance :
Features :
Shielded
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
5.500" (139.70mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Overall Impedance :
50 Ohms