CBG-2IPX-5.5IN-6O
Manufacturer Part Number:
CBG-2IPX-5.5IN-6O
Manufacturer/Brand:
Lighthorse Technologies Inc.
Part of Description:
I-PEX MHF1 - I-PEX MHF1 5.5"
Stock Condition:
200
Manufacturer :
Lighthorse Technologies Inc.
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
IPEX MHF1 Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
IPEX MHF1 Plug, Right Angle
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
2nd Contact Gender :
Female
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
RG-178
Color :
Copper
Connector Impedance :
Features :
Opposite Orientation, Shielded
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
5.500" (139.70mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Overall Impedance :
50 Ohms