A-M12-12-FAMA-GTB1
Manufacturer Part Number:
A-M12-12-FAMA-GTB1
Manufacturer/Brand:
ASSMANN WSW Components
Part of Description:
CONN RCPT FMALE 12POS GOLD SOLDE
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Cable Opening :
Color :
Silver
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Contact Finish - Mating :
Gold
Current Rating (Amps) :
1.5A
Fastening Type :
Threaded
Features :
Board Guide, Board Lock
Ingress Protection :
IP67/IP68 - Dust Tight, Waterproof
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mounting Feature :
Bulkhead - Front Side Nut
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Number of Positions :
12
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C