723A-15/48
Manufacturer Part Number:
723A-15/48
Current Rating - Appliance Inlet :
10A
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 27.30mm x 31.12mm
Panel Thickness :
0.059" (1.50mm)
Termination :
Quick Connect - 0.189" (4.8mm)
Voltage Rating - Appliance Inlet :
250VAC