C0402X5R100-333KNP
Manufacturer Part Number:
C0402X5R100-333KNP
Part of Description:
CAP CER 0.033UF 10V X5R 0402
Capacitance :
0.033 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.025" (0.64mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10V