C1206X5R100-476MNE-CT
Manufacturer Part Number:
C1206X5R100-476MNE-CT
Manufacturer/Brand:
Venkel LTD
Part of Description:
CAP CER 10V X5R 1206
Stock Condition:
100
Manufacturer :
Venkel LTD
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10V