FN9222SB-10-07
Manufacturer Part Number:
FN9222SB-10-07
Part of Description:
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PNL WIRE
Current Rating - Filter :
10A
Features :
Bleed Resistor
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
Mounting Type :
Panel Mount, Snap-In
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 29.40mm x 20.80mm
Panel Thickness :
0.028" ~ 0.059" (0.70mm ~ 1.50mm)