FN9244R-12-06HI
Manufacturer Part Number:
FN9244R-12-06HI
Part of Description:
PWR ENT RCPT IEC320-C16 PANEL QC
Stock Condition:
49
Approval Agency :
CSA, ENEC, UL
Connector Style :
IEC 320-C16
Current Rating - Filter :
12A
Features :
Bleed Resistor, Front or Rear Side Mount
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.50mm x 21.50mm
Termination :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)