FN9244U-12-06
Manufacturer Part Number:
FN9244U-12-06
Part of Description:
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
Approval Agency :
CQC, CSA, ENEC, UL
Connector Style :
IEC 320-C14
Current Rating - Filter :
12A
Features :
Front or Rear Side Mount
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.50mm x 21.50mm
Termination :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)