FN9233ES1R-12-06
Manufacturer Part Number:
FN9233ES1R-12-06
Part of Description:
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
Current Rating - Filter :
12A
Features :
Bleed Resistor, Earth Line Choke
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Mounting Type :
Panel Mount, Snap-In
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.50mm x 21.90mm
Panel Thickness :
0.028" ~ 0.059" (0.70mm ~ 1.50mm)
Product Status :
Active
Switch Features :
Termination :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)