CN1020A16G24PN-200
Manufacturer Part Number:
CN1020A16G24PN-200
Part of Description:
CONN PLUG MALE 24POS GOLD CRIMP
Stock Condition:
97
Cable Opening :
0.758" (19.25mm)
Color :
Connector Type :
Plug, Male Pins
Contact Finish - Mating :
Gold
Number of Positions :
24 (Power)
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C