CN1021A24G57S7-200
Manufacturer Part Number:
CN1021A24G57S7-200
Part of Description:
CONN RCPT FMALE 57POS GOLD CRIMP
Stock Condition:
59
Cable Opening :
1.235" (31.37mm)
Color :
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Mounting Feature :
Flange
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Positions :
57 (Power)
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C