CML0603X7R102KT50V
Manufacturer Part Number:
CML0603X7R102KT50V
Part of Description:
CAP CER 1000PF 50V X7R 0603
Stock Condition:
5,296
Capacitance :
1000 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V