C0805C0G500-182JNE-CT
Manufacturer Part Number:
C0805C0G500-182JNE-CT
Part of Description:
CAP CER 50V C0G/NP0 0805
Stock Condition:
2,386
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V