C0805X7R251-392MNE-CT
Manufacturer Part Number:
C0805X7R251-392MNE-CT
Part of Description:
CAP CER 3900PF 250V X7R 0805
Stock Condition:
3,995
Capacitance :
3900 pF
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.036" (0.91mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
250V