CML0603C0G390JT50V
Manufacturer Part Number:
CML0603C0G390JT50V
Part of Description:
CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0603
Stock Condition:
5,943
Capacitance :
39 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V