M551B828K006AT
Manufacturer Part Number:
M551B828K006AT
Part of Description:
CAP TANT POLY 8200UF 6V CHAS MNT
Capacitance :
8200 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.520" (13.20mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
2.051" L x 1.992" W (52.10mm x 50.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6 V