T550B256K100BH0100
Manufacturer Part Number:
T550B256K100BH0100
Part of Description:
CAP TANT POLY 25UF 100V AXIAL
Capacitance :
25 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
190mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.279" Dia x 0.650" L (7.09mm x 16.51mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100 V