T550B506K025AH4250
Manufacturer Part Number:
T550B506K025AH4250
Part of Description:
CAP TANT POLY 50UF 25V AXIAL
Capacitance :
50 µF
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.281" Dia x 0.641" L (7.14mm x 16.28mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V