T550B127M015AH4250
Manufacturer Part Number:
T550B127M015AH4250
Part of Description:
CAP TANT POLY 120UF 15V AXIAL
Capacitance :
120 µF
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.281" Dia x 0.641" L (7.14mm x 16.28mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
15 V