U.FL-LPHF6-088N2T-A-700
Manufacturer Part Number:
U.FL-LPHF6-088N2T-A-700
1st Connector :
U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
Cable (Round)
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
1.37mm OD Coaxial Cable
Color :
Black
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
27.56" (700.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C