G125-FC30605L0-0150F
Manufacturer Part Number:
G125-FC30605L0-0150F
Manufacturer/Brand:
Harwin
Part of Description:
1.25MM F/F 6POS 30AWG 150MM
Manufacturer :
Harwin
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
Crimp
Color :
White, Individual
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Features :
Latch Holder, Polarizing Key
Length :
0.492' (150.00mm, 5.91")
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.049" (1.25mm)