TCMOJ107BT
Manufacturer Part Number:
TCMOJ107BT
Part of Description:
CAP TANT 100UF 20% 1411
Stock Condition:
20,000
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V