TCKIC225TTLSR2K0
Manufacturer Part Number:
TCKIC225TTLSR2K0
Part of Description:
TANT 10% 16V 2.2UF T LSR 2K0
Capacitance :
2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
T
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16 V