T55V477M2R5C0012
Manufacturer Part Number:
T55V477M2R5C0012
Manufacturer/Brand:
Vishay Polytech
Part of Description:
CAP TANT POLY 470UF 2.5V 2917
Manufacturer :
Vishay Polytech
Capacitance :
470 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code :
V
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
2.5 V