TCMID106DT
Manufacturer Part Number:
TCMID106DT
Part of Description:
CAP TANT 10UF 20% 2917
Stock Condition:
15,500
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
20 V