UFL-2LPHF6-062N1D-A-300
Manufacturer Part Number:
UFL-2LPHF6-062N1D-A-300
Manufacturer/Brand:
Hirose
Part of Description:
CABLE ASSY U.FL PLUG SMT
Manufacturer :
Hirose
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Female
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
0.95mm OD Coaxial Cable
Color :
Gray
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
11.811" (300.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C