500R14W223KV4T
Manufacturer Part Number:
500R14W223KV4T
Manufacturer/Brand:
Johanson Dielectrics, Inc.
Part of Description:
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603
Manufacturer :
Johanson Dielectrics, Inc.
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.022 µF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.035" (0.89mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V