T55B336M6R3C0150
Manufacturer Part Number:
T55B336M6R3C0150
Manufacturer/Brand:
Vishay Polytech
Part of Description:
CAP TANT POLY 33UF 6.3V 1411
Manufacturer :
Vishay Polytech
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V